Reštaurovanie a sanácie historických budov

tubag a najstaršia sakrálna pamiatka na Slovensku

29 august 2016

Teší nás, že produkt TKP značky tubag bol zvolený pre náročnú opravu jednej z najstarších sakrálnych pamiatok na Slovensku, rotundy sv. Juraja pri Nitrianskej Blatnici.

Viac informácií o rotunde od Českej televízie nájdete na: http://goo.gl/86c2f3

Zobrazit detail

Semináre sanácie a reštaurovanie 2016

17 február 2016

Divízia tubag spoločnosti quick-mix, k.s. usporiada v termínoch 8.3.- 10.3.2016 tretí ročník odborných seminárov, ktoré sú zamerané na obnovu a rekonštrukcie historických objektov. V rámci Slovenskej republiky sa uskutočnia semináre v 3 mestách – Bratislava, Banská Bystrica a Košice. Tohtoročnou témou seminárov nadväzujeme na ročníky minulé a zameriavame ich na najčastejšie sa vyskytujúce problémy – problematické časti fasád historických budov

Zobrazit detail

Semináre sanácie a reštaurovanie 2015

09 január 2015

Divízia tubag spoločnosti quick-mix si Vás dovoľuje pozvať na druhý ročník série seminárov Sanácie a reštaurovanie 2015, ktoré sú primárne zamerané na obnovu a rekonštrukcie historických objektov. Semináre sa budú konať v 6 mestách Českej republiky a na Slovensku a dotknú sa tradične diskutovaných tém a tiež predstavia novinky z oblasti technológii pre obnovu pamiatkových objektov. Prihlášky na nižšie uvedené semináre na Slovensku je možné posielať na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , v prípade záujmu o účasť na českých seminároch na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Zobrazit detail

Prvý ročník seminárov Sanácie a reštaurovanie 2014

25 apríl 2014

Vo februári a marci tohto roku usporiadala divízia tubag 1. ročník odborných seminárov, zameraných na rekonštrukcie a obnovu historických objektov v Českej republike a na Slovensku. Cieľom seminárov bolo predovšetkým sprostredkovať aktuálne informácie z prostredia rekonštrukcií pamiatok a poskytnúť priestor pre diskusiu. Toto všetko za prítomnosti a pomoci erudovaných odborníkov, ktorí sú s ochranou pamiatok dlhodobo spätí. Semináre sa konali v Košiciach, Bratislave, v Brne a Olomouci. Sme radi, že o návštevu seminárov bol veľký záujem. Zúčastnilo sa na nich viac ako 200 hostí.

Zobrazit detail

Obnova hradu Krásna Hôrka

15 júl 2013

Spoločnosť quick-mix SK s.r.o. sa aktívne podieľa na rekonštrukcii hradu Krásna Hôrka, ktorý je významnou národnou kultúrnou pamiatkou Slovenska. Pôvodný hrad vznikol už v 13. storočí, tvorila ho hranolová veža a obytný palác so spoločným opevnením. Hrozba tureckého vpádu a boje o kráľovský trón prinútili Františka Bebeka v roku 1546 vybudovať nové opevnenie podľa projektov talianskeho architekta A. de Vedano. V roku 2012 však hrad postihol obrovský požiar, ktorý ho značne poškodil. V súčasnej dobe prebieha záchrana hradu, pričom na kompletné murovanie korunného muriva bude použitá murovacia malta z produktovej rady tubag.

Zobrazit detail

Vyhľadávanie

Najpredávanejšie produkty

TKP - vápenná omietka

Reštaurátorská jadrová omietka na omietanie plôch vo vnútornom aj vonkajšom prostredí.

TKF - trassová škárovacia hmota

Škárovacia malta pre murivo všetkých druhov.

TKM - trassová vápenná malta

Malta na murovanie a ukladanie prírodných kameňov.